П’ятий номер Дайджесту присвячений роботі електронної системи охорони здоров’я. Міністерство охорони здоров’я подає інструкції, як підключитися до системи «Електронне здоров’я» закладу і як підключити лікарів.

«Уже 2 квітня розпочався перший етап реформи фінансування охо­рони здоров’я — кампанія з вибору лікаря. Пацієнти можуть обирати свого лікаря первинної медичної до­помоги (сімейного лікаря, терапевта або педіатра), підписуючи з ним де­кларації. Всі декларації заповнюють­ся в системі «Електронне здоров’я», – нагадує заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

У цьому числі дайджесту МОЗ подає покрокову інструкцію, як підключитись до електронної системи медзакладам і як підключити лікарів. Наголошуємо, що декларації будуть заповнюватися в електронній формі. Керівник закладу має визначити одну або кількох людей, уповноважених приймати декларації та вносити дані в систему «Електронне здоров’я».

Своїм досвідом організації електронної системи ділиться Гадяцький район.

«У районі зараз усі сільські й міські амбулаторії, ФАПи, районну лікарню об’єднано в єдину мережу та підключено до Інтернету. Для цього ми придбали 119 комп’ютерів і за­безпечили у всьому районі швидкісний Інтернет. На ство­рення мережі й забезпечення її повноцінного функціону­вання пішло півтора року», – розповідає голова Гадяцької райдер­жадміністрації Олексій Матюшенко.

Про досвід підключення до електронної системи охорони здоров’я розповідає головний лікар ЦПМСД м. Мукачева Євген Мешко.

Чому не створюється єдиний державний інтерфейс? Навіщо отримувати ЕЦП для роботи з електронною системою охорони здоров’я? Хто повинен отримати ЕЦП і який тип ЕЦП потрі­бен для роботи з системою «Електронне здоров’я»? На ці та інші питання про електронну систему охорони здоров’я відповідаємо у цьому числі стіннівки.

Також ви зможете прочитати колонку Голови Національної служби здоров’я України Олега Петренка, якого нещодавно призначив на цю посаду Кабінет Міністрів.

Переглянути Дайджест №5 можна за посиланням:   Випуск №5 квітень 2018 року